U skladu sa novom politikom administracije američkog predsednika Donalda Trampa o medijskom izveštavanju, Bela kuća odbila je danas da novinari iz agencija Rojters, AP i još nekih medija prisustvuju prvoj sednici Trampovog kabineta.
Kako navodi Rojters, Bela kuća je odbila pristup fotografu američke agencije AP, trojici novinara Rojtersa, HuffPosta i nemačkog dnevnika Tagesšpiegel.
TV ekipe Ej-Bi-Si i Njuzmaksa, kao i dopisnici sa Aksioza, Blejza, Blumbergnjuza i En-Pi-Era, imali su dozvolu da pokrivaju ovaj događaj.
Bela kuća je najavila u utorak da će odlučivati koji mediji će pratiti predsednika u manjim prostorijama, kao što je npr. Ovalna soba iako Asocijacija izveštača iz Bele kuće tradicionalno koordinira rotaciju novinara na predsedničkim konferencijama za novinare.
Related News
24 Apr, 2025
USA vs CAN Dream11 Prediction: Fantasy C . . .
02 May, 2025
Tough-Talking China Could Be Opening the . . .
26 Feb, 2025
Where to watch Minnesota vs. Northwester . . .
15 Mar, 2025
Man United's four striker 'shortlist' em . . .
09 Apr, 2025
Arsenal 3-0 Real Madrid: Player Ratings . . .
28 Mar, 2025
Liverpool's Trent Alexander-Arnold repla . . .
19 Apr, 2025
Women’s cricket team eyeing ‘Cricket Wor . . .
20 Mar, 2025
Putin's Big Comeback